חבר שאל:
איך NLP עובד במכירות.

מה שהלהיב בתשובה דווקה ההיסתכלות של מתכנת על המוח. בשפה של מתכנת כי חבר שלי גם מתכנת

במוח לאמיגדלה נכנסת תמונת מצב נוכחי של הגוף הפנימי והחיצוני ממש כמו bitmap . אמיגדלה היא סוג של “cache” לתחושות שמגיב מהר או מעביר העלה לאונה הקידמית. או עושה עיבוד מקדים בשביל כל המוח על ידי ייצור דופמין או קורטיזול שזה אדרנלין

אמיגדלה היא רשת ניורונים. נראה כמו conv net. לניחושי. עושה קורלציה בין סטייט אחד לפעולה אחת.
ולא לוקחת בחשבון הרבה פרמטרים. כשמשתמשים ב”קאש” במצבים משתנים אנשים טועים הרבה. הגוף נאלץ להשתמש בקאש כאשר יש הרבה דופמין או האדרנלין או אין אנרגיה. למשל אנשים טועים ורואים טלוויזיה כשעייפים. במקום לנוח. מתבלבלים בין דבר אחד שנותן הנאה ודבר אחר . אבל האחר לא פותר את הבעייה.

בnlp מדובר על להרדים את השומור באמיגדלה. ולעשות עליה מניפולציות בויזואליזציות בדמיון ועל ידי ביטול תחושה בשיטות שונות. או תחילה על ידי ביטול תחושה ואז שינויי… החל מבקשת הלקוח להתרפות ולנוח. ושהוא ירצה שיהפנטו אותו. זה עובד כי מה שהרגשת או מה שדמיינת פועל על האמיגדלה דומה מאוד. הזיכרון כשנזכר במשהו מעדכן את הזיכרון לשינויים החדשים. ככה כל הזמן.

קודם תלמד על אמיגדלה כדי להבין יותר טוב nlp.

בעיקרון במכירות אתה אמור לייצר לאנשים דופמין. על ידי המוצר שלך. ולעשות אסוציאציות לצרכים בסיסיים של האדם למשל אוכל ולהתרבות או שרשראות אסוציאציה שלהם.
כשמוכרים משהו. למוצר יש מאפיינים למאפיינים יש יתרונות. וליתרונות יש תועלות. תועלות הם יתרונות בשביל הלקוח. בגלל זה שואלים את הלקוח כדי להגיד לו תועלות רלוונטיות עבורו בלבד. שאמורות ליצור לו דופמין.

דופמין נוצר גם מחידוש קל או הרבה בחירה. בגלל זה יש ערימות של המוצרים בחנויות. וחנות עם מוצר אחד לא כל כך עובד. דופמין גורם לרצות להשיג ומייצר הנאה מסיפוק צפוי.

אולי יש מעט מידע על טיבעה של האמיגדלה
אצלי באתר במיוחד על הצד של הדופמין
להתחיל מהדברים הישנים ולעבור לחדשים.

בצד של הקרטיזול או האדרנלין
ספר how to perform under pressure

לגבי NLP יש אנשים שלדעתם NLP זה שטויות..
והם צודקים כי אי אפשר לגרום למישהו לעשות משהו מישהו בלי רצונו להשתתף בזה. וגם לעשות מניפולציות זה לא אתי. מה שזה כן מאוד שימושי זה לנהל את הזכרונות והתחושות של עצמך ולחדד חושים. מה שמאפשר להיות אדם אחראי יותר לפה מה שקורה בסביבה.