על מנת לטפל בבעיה צריך לטפל במקור לתחושה. כל פתרון אחר לא יפתור את התחושה לרצון רק יגביר את התחושה לרצון.

האמיגדלה (חלק מרכזי מקדים במוח שאליו נכנסים כל המידע על מצב פנימי של הגוף ומצב חיצוני מהעיניים) אז האמיגדלה מתבלבלת חופשי.
היא עושה התאמה בין תבנית לפעולה אחת.
האמיגדלה נועדה לדברים חיוניים ולעיבוד מקדים. כל דבר שהוא לא דברים חיוניים(פיפי קקי לאכול לשתות לנוח להתרבות) אתה יכול להיות בטוח שהאמיגדלה מתבלבלת. מה שצריך לעשות זה לנסות לחשוב מה חייוני אתה רוצה ולטפל בזה.

אם לא מטפלים במשהו חיוני אז נשפך עוד דופמין במוח.
עד שניהיה המון דופמין במוח וכנראה אדם עשה משהו בגלל התרפרפות ההסתברויות במוח.

האמיגדלה עושה עיבוד מקדים ושופכת במוח דופמין או אדרנלין. דבר שמשפיע על עיבוד הנתונים אחר כך. הדופמין גורם לתחושה של רצון, תחושה של שמחה שעוד רגע תצליח. מעלה הסתברות של ניורונים לפעול. מעלה תחושה שתצליח הפעם באופן שיקרי, הדופמין נשפך לעשירית השניה ותפס בניורונים שפעילים לאחרוניה למשל לפי מה שהעיניים ראו לאחרונה, והשאיריות נספגות חזרה.
א
אחרי שקולטים שמיוצר לך דופמין במוח. ומתחילים לשים לב לזה ואיך זה משפיע עליך שזה מעלה את ההסתברות שלך לטעות. מתחילים לזהות את זה את התחושה. אפשר לדעת שזהזה כי כנראה אתה רוצה פיפי או לנוח או לאכול. או שרצית משהו כזה לאחרונה, ראית הרבה בחירה לאחרונה. והיית רעב לאחרונה וכך אתה יכול לדעת שזה דופמין שנשפך ולא משהו כזה. וכנראה אתה הולך לטעות. ואז אפשר להתחיל לנבא שאתה הולך לטעות.

ולעשות את הדבר הנכון ולא לטעות

הפרסומות מנצלות את העובדה שהאמיגדלה טועה ולומדת תבנית מעורבבת. למשל מראים אישה יפה שזה להתרבות או אוכל וליד זה מה שמפרסמים.

צריך לא להתבלבל ולדעת שהמוח רוצה עם דופמין רק דברים חיוניים

החלק במוח שחושב שקול זה הפרה פרונטל קורטקס. והוא מתכבה כאשר מתחילים להיות רעבים אז, למשל אכלת סוכר ואחרי 10 דקות האינסולין קפץ והוריד את הסוכר ל-200 והמוח מזהה ירידה באנרגיה. או כשיש אדרנלין.
למשל שנשפך במוח על ידי האמיגדלה למשל כששומעים חדשות אן על ידי שתיית קפה שכך קפה עובד מייצר אדרנלין שגורם לשוחרור אנרגיה שמורה. אך גם חוסם את הפרה פרונטל קורטקס עושה התאמה בין הרבה נתונים להרבה פעולות וצורך הרבה אנרגיה.
לפעול על האמיגדלה זה לא מוצלח כלכך. אין חשיבה יצירתית וחכמה.

פעם הבאה שאתה רוצה משהו מההתמכרויות שלך תחשוב מה אתה רוצה באמת, אולי לאכול או לנוח

הבעייה עם דופמין היא שהוא גורם לתחושה של רצון, וזה מבלבל כי אתה חושב שאתה רוצה. והבעייה עם התמכרויות זה שאתה חושב שאתה יכול בכל רגע לא לרצות אבל בעצם הדופמין שנשפך במוח גורם לך לרצות. לכן אין אפשר לא לרצות. צריך משהו אחר להחליט שאתה לא והחלטות מראש. ההתמכרויות כן שהמוח תופס משהו טוב ולא עוזב גם כשזה הדבר הלא נכון. צריך לדעת שהמוח מחזיק חזק משהו כתוצאה מבלבלול ועל ידי כוח רצון לכוון את עצמך לדרך הנכונה