מניסוי שאני עורך שעוד לא הסתיים, אני ראיתי רמזים לתהליך החלמה של שיניים:

יש לי כמה הבנות(לא סופיות):
יש שלוש תהליכים מקבילים ודומים בגוף

בגלל שהמחלות בשיניים הן מאוד דומות למחלות עור. רק בתנאי מזג אוויר שונים – רטיבות ומזון וחום.

* כמו שבפצע בעור יש תהליך של שבועיים: בהתחלה יש ציפוי קשה ואז יש דלקת ואז יש עור חדש ואז הפצע נופל.

* וגם כמו שיש תהליך דומה כשעצם נשברת ומתאחה, בהתחלה זה מתמלא דם שקורש מסביב לעצם, אחר כך בדם שקרש נוצרים נימים וכלי דם, אחר כך נוצר סחוס רך ודביק לדעתי , אחר כך הסחוס עובר קלציפיקציה ואז העצם מתקשה.

* וגם יש תהליך בתוך כלי הדם כאשר כלי הדם משתפשפים מבפנים (בתהליך שאפרט בהמשך) אז כלי הדם במקום של הפצע מתמלאים מבפנים בכולסטרול, הכולסטרול זה הכיסוי הקשה של הפצע שעמיד במים, ואז מתחת לכולסטרול יש דלקת , ואחרי שהדלקת עוברת נוצר עור חדש מתחת לכולסטרול ואז הכולסטרול מתנפץ ומתנקה ונשאר עור חדש ונקי.

אני מזהה בערך תהליך דומה שקורה בשיניים גם בערך במשך שבועיים: בהתחלה יש כולסטרול שמצפה את השיניים, אחר כך דלקת , אחר כך נוצר סחוס רך ודביק, ואחר כך הסחוס עובר קלציפיקציה ומתקשה אחר כך הכולסטרול הפוך לחומצי ומתנפץ והולך, ומתחת נשארת שן בכיסויי קלציום עגלגל.

בשיניים ובווירידים מתחת לכולסטרול לעיתים קרובות יש בעיה של דלקת, בגלל חיידקים, שלעתים נמשכת באופן אינסופי וזה מה שמכלה שיניים לחלק מהאנשים ועושה כולסטרול בוורידים. לכן הדבר הראשון שעשיתי שזה טיפלטי בחיידקים בשיניים אפשר לטפל כנראה בכל מיני טיפולים שכולם עובדים. כנראה אפשר אנטיבוטיוקה, אפשר גם שמנים אטריים , אפשר גם מים עם מלח, אולי גם שמן קוקוס עושה אותו דבר. (אולי זה לא חשוב, רק מתעד: אני טיפלתי תכופה בתערובת שמנים אטריים שרקחתי שמועילים לפי החיידקים שיש בפה. למשך תכופה) , אני שתפתי את הפה כל כמה שעות (אולי כל 4 או כמה פעמים ביום,לפעמים פעמיים לשטיפה) במי מלח וסודה שהכנתי בצנצנת של מים חמים וזה עומד זמן כלשהו כדי שהריכוז יהיה מה שהמים יכולים להחזיק וכל השאר ישקע, אבל כנראה מספיק רק מלח, סודה זה כדי לנטרל חומציות.

אכלתי אוכל רך רק על צד אחד נזהרתי שלא לשפשף את הכולסטרול שנבנה על השיניים שהוא בעצם פצעים על השיניים, ולא צחצחתי שיניים רק ניקיתי את השיניים עם מי מלח ואז שמתי חמאה טובה על השיניים כמקור לויטמין A. ואז כמעט מייד התחיל להווצר פצע על השן. הכנתי לי מיץ לימון עם מים בשביל ויטמין C. ואכלתי ביצים עם הקליפה בשביל הקליפה של הביצה(בהתחלה ושטפים הייטב ומבשלים ביצה קשה, מרתיחים ומחכים 5 דקות), כשבוע השיניים היו רכות ודביקות ואז הבנתי שאולי צריך לקחת ויטמין K2 כדי שהסחוס על השיניים יתקשה וכך קרה, אחרי כשבוע וחצי חלק מהכולסטרול נהיה חומצי והתפוצץ ומתחת לזה, התגלו הקצוות שחדים בגרך כלל מסיב לכל שן הן היו הקצוות עגלגלים בחלק העליון של השיניים.

שמתי לב שאולי את תהליך הכולסטרול מתחיל מלח שכאשר הגוף מרגיש שכואב אז הוא שם שם כולסטרול כיסויי לפצע, כנראה זה קשור איכשהו לאלקטרונים שמתחילים את זה.

אין לי מסקנות סופיות ואופטימליות לתהליך. רק ניחושי ביניים.

לגבי כלי הדם מניסוי שערכתי במקרה(היה לי ידע מוקדם וכלים מתאימים במקרה והייתי ערני למקרה שקרה לי במקרה) אני ראיתי איך קלציום נכנס לעור שלי והעור הופך לשביר, ואז נשבר ואז יש פצע פתוח. כך גם קורה בכלי הדם. מה שגורם לכולסטרול בכלי הדם. הקלציום למיטב הבנתי נכנס לעור ולכלי הדם כי הוא זמין וכי חסר ויטמין K2-MK7 שגורם לקצליום להיכנס לכלי עצמות ולהקשות סחוס שאמור להיות עצם. המסקנה שלי מזה שבחורף העור בידיים הופך לשבריר ועם פצעים כי חסר בחורף חסר שמש ובגלל זה חסר ויטמין D3 שהוא המקדים לויטמין K2. וכאשר חסר ויטמין K2 הקלציום נודד בגוף, זה קרה לי כאשר הגברתי קלציום עם וויטמין D3 וK2 שלקחתי קבוע במשך תכוםה קצרה, ויטמין D3 שמשחרר קלציום מהבטן לדם. במקרה יום אחד שכחתי לקחת ויטמין K2 וזה קרה. ידעתי שויטמין A מתחיל סגירה של פצעים ויש אותו בחמאה שהיא טובה, שהיא לא רק שומן מזוקק מעורבב עם חלקים של חלב באופן מלאכותי. אז מרחתי חמאה על הידים שסגרה את הפצעים בעור ביד אבל גם שהפכה את העור לשקוף וראיתי איך שכבה דקה של קלציום נכנסת לעור. כשלקחתי ויטמין K2 הכול התמוסס ויש לי עור חלק. ויטמין K2 באורך שרשרת מולקולרית 7 (MK7) לויטמין אין לו הגבלת מקסימום שמותר לקחת והוא יוצא עם פיפי אחרי כשעתים וחצי, אבל צריך רק 100 מיליגרם, כשבאריזות יש בדרך כלל 500 מיליגרם לכדור.

מעניין אותי להבין ביתר פרטים על התהליך הכולסטרול וההחלמה של השיניים, איך הוא נוצר ומה דרוש לו כדי שיושלם באופן מוצלח בכל שלבי התהליך. אם תשתפו איתי מידע על כך.

חיפשתי באינטרנט להצדקות להערכות שלי ובקישור להלן רשום שפוספוליפידים מתחילים את תהליך הקלציפיקציה בשיניים (לדעתי הטקסט בקישור נלקח מספר The Dental Hygienist’s Guide to Nutritional Care)

http://www.dentistsamibilani.com/lipids/